rok narození: 1968
bydliště: Hněvčeves
výška: 174
váha: 75 / v závodní sezoně 68kg
disciplíny: XC, MTB 1/2MX, MTB maraton, Road maraton, Hokej  PK/ Hc Kocouři
kola: full GT XC I-drive 1.0, Road: Superior team racing Ultegra , treninkové-zimák cyklokros Bareš
kategorie: Masters I. Muži 40+

Přezdívka: Tondáno

Trénink:  tréninkové dávky můžete sledovat na této stránce:


1. Jak dlouho už se věnuješ cyklistice a dělal jsi někdy i jiný sport?
No tak to je už nějakej pátek,jezdit sem začal v roce 1993,od roku 2000 jsem začal v rámci přípravy jezdit na silničním kole,a od r.2004 jsem začal systematicky trénovat.Takže letošní sezona bude jubilejní 19. Jinak od mala hraju rekreačne hokej,a bruslím,taky si rád zahraju pinec,a přes zimu v rámci přípravy na sezonu chodím do posilovny.

2. Vzpomeneš si ještě na svůj první závod?
Jo tak to velmi dobře!V r. 98 jsem nabyl dojmu že jsem už nejmín mistr světa a přilehlých planet,a že to všem nandám,he he .Vybral jsem si křest ohněm v podobě bike maratonu RALLYE 3000 ve Rtyni v Podkrkonoší závod byl dlouhý 90km/na 3600m převýšení,a celý se jel v Jestřebích horách vždy 1.víkend v květnu..A bylo to peklo! Šilený výjezdy,hned v zápětí dlouhý nebezpečný sjezdy,často s trialovejma pasážema,a tohle furt dokola.protože se to jelo jako 3 okruhy,navíc v prostoru startu /cíle byl udělanej asi metr vysokej dřevěnej skok ,z dopadem na rovinu a asfalt,oblepenej krvelačnejma divákama,k tomu pevná vidle, no hrůza he he.Takže po 1.kole jsem už viděl co mě čeká znova a o to to bylo horší. Na 40 km jsem už neudržel ani řidítka, válel sem se v křečích vedle kola v lese a říkal si že tam asi umřu he he.Dojel sem skoro poslední a vítěz mě ujel skoro o 30km he he. Nakonec jsem si tenhle závod strašně oblíbil a každej rok sem se tam rád vracel,r.2004 ho zrušili a jeho následovník je nynejší mtb maraton Apache Jestřebí hory,neméně náročná více než 100km trat,která vede místy i po trati mého 1.závodu R 3000.

3. Na který závod nejradši vzpomínáš a proč?
No tak určítě na neskrácenou a původní trat nesmírně náročného maratonu Beskyd Tour,v Rožnově p.Radhožtem, v r.2000,v krásný krajině Beskyd,po startu bylo 10km stoupání až na Pustevny,kde nás ten den hnali 3*,dál asi můj nejoblíbenejší maraton u nás,Rallye Sudety v Teplicích n/Metují.,a již výše uvedený R 3000. Nesmím zapomenout taky na ME v bikemaratonu v Polsku 2004,kdejsem startoval v amatérské hobby kategorii, atmosféra super,trat už byla horší,hrozně bláta,vyjetý koleje jak od motokrosu,atp.Organizace šílená,strašný zmatky a ještě k tomu byl danej limit při průjezdu na 50 km,o kterým polovina startovního pole neměla ani potuchu a tak nás všechny diskvalifikovali,he he.Taky mě uchvátil vyhlášený Salzkamergut maraton trophy v Rakousku, v překrásný krajine okolo Bad Goisern,Dachstainu,atd,který jsem měl možnost v r.2007 jet poprvé a určitě se tam vrátim.Jinak mám rád i klasicky XC tratě,např.Krkonošský pohár ,a náš „domácí : AMULET MARATON PODKRKONOŠÍM.,se startem v L.Bělohradě který vede tím nejlepším bikovým terénem v naší lokalitě přes Pecku,Zvičinu..Hořice a N.Paku zpět do L.B, a který spolupořádáme.
www.maratonpodkrkonosim.cz4. Máš nějaký sportovní výsledek, kterého si obzvláště ceníš?
Tak hlavě si cením toho že jsem měl to štěstí a objevil jsem tenhle perfektní sport jakým je MTB,že jsem začal jezdit v tom bike pravěku u nás,kdy to byla spíše víc subkultura než sportovní odvětví,kdy jsi za celý měsíce nepotkal jinýho bajkera v lesích a když jo tak si sním skončil na zbytek dne v nejbliší hospodě kde se filozofovalo na téma bike dokud sily stačily ,he he a ,kdy jsem jezdil se 6 kolečkem,pevnou vidlí klipsnama, na „15kg speciálech“, každá vyjíždka do terénu bylo nefalšovaný dobrodružství!a každej den si objevil nový a nový stezky,sjezdy,cestičky atd.Díky MTB jsem poznal. taky spoustu perfektních lidí,a míst v přírodě který bych bez kola asi těžko kdy objevil.. V posledních letech kdy jezdím na biku jako amatérský závodník,a výkonostní sportovec,tak je to samozřejmě prima pokud člověk vidí že je lepší než ten druhej,jako asi ve všem,ale nedělám s toho vědu,nevadí mi když dojedu třeba poslední,ale vím že sem do toho dal všechno a že jsem si parádně zabajkoval. Občas jsem byl na bedně v XC závodech,na maratonech je pro mě při ůčasti stovek až tisíců lidí dobrej výsledek když skončím do 50 místa. V r.2005 kdy jsem měl zatím“ nejlepší formu“a zdravíčko drželo,jsem vybojoval 1.místo na maratonu v N.Pace ,Bláznivé cross country,který se jelo v Novopackejch horách ,v kategorii Masters I. No když se štěstí unaví……………………………………..,že

5. Kolik volného času obětuješ kolu?
Jak už sem říkal v předešlý odpovědi,je to výkonostní cyklistika,takže tomu musíš dávat co nejvíc ,aby to trochu jelo,prostě to sežere spoustu času,a nejni asi moc dalších sportů,který jsou tak časově náročný ,možná mě napadaj ještě rybáři ,to jsou taky dobrý blázni,ty tam dokážou sedet i přes noc he he.jinak v sezoně to je cca 15-17h týdně,a když zdraví slouží dokážu zvládnout 10-13000km za sezonu.

6. Oblíbený film, seriál, pořad, kniha...?
Čelisti,Sun City, Pulp fiction,Rozmarné léto,Jáchyme hod ho do stroje Ztraceni, NSX freeride videa.,silniční klasiky tp.Paris –Ruboiux,Tour de Franc,apod. Svět podle Garpa,Spolčení hlupců,Kvílení,Hlava 22,konečná stanice Bagdád, BŮH s.r.o.,Niko to tu nepřežije,Má léta s Andy Warholem,Dějiny inkvizice, Pět tibetanů, Paměti okultisty, L.Zeppelin,B.Sabbath,F.Zapa,Nirvana,Metallica,SOD,Sex Pistols,PPU,DG 307.Umělá Hmota

 

při švihu

 

 

VC HK Kritérium

VC HK Kritérium

VC HK Kritérium

specialized sudety tour 2012

číslo 484

 

Mistrovství Královehradeckého kraje-Teplice nM 2012

 

 

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

 

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

Memorial Oldřicha Máchy -Josefov 2011

Velká cena Hradce Králové-Kriterium 2011

Velká cena Hradce Králové-Kriterium 2011

Velká cena Hradce Králové-Kriterium 2011 -Tondáno a  exprofesional Ján Valach

 

XC Žernovský bajk, 2011

Velká cena Police nad Metují XC ,2011

Velká cena Police nad Metují XC ,2011

Velká cena Police nad Metují XC ,2011

Velká cena Police nad Metují XC ,2011

Velká cena Police nad Metují XC ,2011

Středeční pohár XC,Rtyně, 2011

Hradecký pohár XC, 2011

Memorial Oldřicha Máchy, XC,Josefov, 2007

Velká cena Broumova, XC, 2009

Bike maraton Cyklo Maštale, 2007

Český pohár MTB XC, Kunětická hora, 2008

Hradecká 50, Hořice, 2009

Velká cena Trutnovského Draka, XC, 2010

Velká cena Trutnovského Draka, XC, 2010

Velká cena Trutnovského Draka, XC, 2010

 

 

Instagram

 

TOPlist